Back

Internationale Dag voor Mensen met een Beperking

December 03, 2018

Vandaag is de Internationale Dag voor Mensen met een Beperking. Deze dag is door de Verenigde Naties in het leven geroepen in 1992 en heeft als doel de rechten en het welzijn van personen met een handicap in alle lagen van de bevolking te bevorderen. Daarnaast willen ze bewustwording creëren voor de situatie van personen met een handicap, zowel op het politieke, sociale, economische en culturele vlak.

Thales steunt dit initiatief

Diversity & Inclusion is al enkele jaren een belangrijk thema binnen onze organisatie. Verschillende groepen hebben iets meer aandacht nodig om een plek te kunnen geven binnen de organisatie. Eén van de groepen zijn mensen met een beperking. Thales werkt samen met verschillende partijen om mensen met een beperking te voorzien van een werkplek. Via één van deze partijen, ITvitae, is Boyd Groothengel bij Thales terechtgekomen.

Thales werkt samen met ITvitae

ITvitae is een opleidingscentrum die mensen met hoogfunctionerend autisme begeleiden naar een betaalde en duurzame baan in de ICT-sector. Ze bieden verschillende opleidingen aan, waardoor ze deze talenten perspectief bieden tot de arbeidsmarkt. “We zijn de samenwerking met ITvitae aan het opbouwen”, zegt Martine Klasens. “Per kandidaat die zij voor dragen wordt gekeken of het passend is binnen Thales. We willen ieder talent op de juiste plek”.

Boyd aan de slag bij Thales in Hengelo

Ruim een jaar gelden kreeg Thales Nederland het profiel van Boyd Groothengel toegestuurd van ITvitae met de vraag of we een werkervaringsplek hadden voor hem. Boyd heeft de opleiding Ethical Hacking gevolgd bij ITvitae. Na een paar gesprekken is per december 2017 Boyd voor een half jaar aan de slag gegaan bij Thales.

Na zijn stageperiode vanuit ITvitae wilde Boyd graag een hbo-opleiding gaan volgen. Martine Klasens en Reinier Blesing hebben samen met ITvitae gekeken naar de mogelijkheden voor Boyd om de opleiding Security Management te gaan volgen aan het Saxion. Na veel overleg is dit uiteindelijk gelukt! Boyd is momenteel druk bezig met zijn studie, die hij in deeltijd volgt. Dit betekent dat hij 2 dagen werkzaam is bij Thales en daarnaast dus zijn hbo-opleiding volgt. De opleiding van Boyd gaat momenteel super goed. Hij is nu halverwege en heeft al zijn punten tot zover binnen weten te slepen.

“Ik vind het hier bij Thales ontzettend leuk”

“Ik heb super aardige collega’s en we zijn een erg hecht team. Ik werk in de OS departement, waarbij ik meehelp bij het bouwen van systemen, maar help ik ook bij het uitvoeren bij de eindcheck, om te controleren of de systemen veilig zijn”, aldus Boyd. Reinier: “Ons team houdt zich bezig met cybersecurity activiteiten van het Naval deel van Thales. En Boyd maakt deel uit van ons team, waarbij hij voornamelijk aan het eind controleert of een systeem veilig is of dat we nog dingen over het hoofd hebben gezien.”

Ga zonder vooroordeel het gesprek aan

“Reinier en ik hebben één keer in de twee weken een gesprekje van ongeveer 10 minuten, waarin we kijken of er iets nodig is, er iets beter kan, of dat ik ergens tegenaan loop. Door deze ondersteuning kan ik goed mijn werkzaamheden uitvoeren”, aldus Boyd. Naast de één op één gesprekken die Boyd en Reinier hebben, is er ook de daily standup meeting waarin problemen bespreekbaar worden gemaakt.

Boyd: “Ik weet nog in de eerste weken dat ik hier was dat mijn collega’s zeiden dat ze eigenlijk een jongen hadden verwacht die helemaal in zichzelf was gedoken en tegen niemand zou praten”.

“Wij hadden eigenlijk rekening gehouden met het stereotype dat hij heel introvert zou zijn, maar dat is hij helemaal niet. Daarom hechten wij heel weinig waarde aan zijn beperking”, aldus Reinier. “Ik raad iedereen aan zonder vooroordelen het eerste gesprek in te gaan. Ieder persoon is anders.”